Kia Venga 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 786 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 170 000 Kčmedián 189 126 Kčdo 218 000 Kč
Pro Kii Vengu ročníku 2017 eviduje registr 166 vozů. Aktivně jezdí 165 vozů (99,4 %), dovoz tvoří 1,8 % ročníku (3 vozy).
Jak ročník stárne
Kie Vengy 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | 20 000 až 40 000 km |
| 6 let | 96,7 % | 30 000 až 60 000 km |
| 8 let | 95,6 % | 40 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 66 kW (59,6 %), 1.6 Benzín 92 kW (40,4 %).
Nejčastější barva je bílá (38,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 786 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 40 536 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 294 až 60 323 km. To odpovídá asi 4 504 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Podíl dovozů (1,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 137 | 52,1 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 76 | 28,9 % |
| Výhledy | 50 | 19,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2017
Závady, které technici u Kie Vengy 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1 | A | 1,6× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 10 let | 526 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 66 kW | 99 | 98,0 % | 188 950 Kč |
| 1.6 Benzín 92 kW | 67 | 97,0 % | 231 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 75 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 227 000 Kč |
| 50 000 km | 203 000 Kč |
| 75 000 km | 189 000 Kč |
| 100 000 km | 176 000 Kč |
| 125 000 km | 163 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Vengy ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 189 126 Kč (při mediánovém nájezdu 75 000 km). Běžné rozpětí je od 170 000 do 218 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 241 496 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 158 340 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 227 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 163 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Vengy 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo66,7 % · 2 vozidla
- Slovensko33,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj33,0 % · 259 prohlídek
- Jihomoravský kraj23,9 % · 188 prohlídek
- Hlavní město Praha21,8 % · 171 prohlídek
- ostatní21,4 % · 168 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá38,6 % · 64 vozidel
- Šedá22,3 % · 37 vozidel
- Červená16,9 % · 28 vozidel
- Hnědá14,5 % · 24 vozidel
- Červená metalíza5,4 % · 9 vozidel
- ostatní2,4 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 604 vozů Kie Vengy 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Vengy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Kii Vengu 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.