Kia Carens 2017

Evidováno
141
Způsobilost na STK
93,4 %
Ø nájezd (medián)
76 265 km
Dovezeno (4 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 698 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 180 000 Kčmedián 212 432 Kčdo 240 576 Kč

Ročník 2017 Kie Carensu má v českých registrech 141 vozů. V provozu zůstává 137 vozů (97,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 4 vozy (2,8 %).

Ročník 201793,3 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Carensu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 5,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,0 %30 000 až 70 000 km
6 let93,5 %50 000 až 100 000 km
8 let90,0 %80 000 až 140 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 99 kW (68,1 %), 1.7 Nafta 104 kW (23,4 %), 1.7 Nafta 85 kW (8,5 %).

Barevně převládá šedá (27,7 %), druhá nejčastější je bílá (27,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 698 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 44,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 76 265 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 119 až 110 707 km. To odpovídá asi 8 474 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,1 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (2,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení10631,7 %
Obtěžování okolí9729,0 %
Podvozek a části připevněné k podvozku7522,5 %
Identifikace vozidla5616,8 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
45×
2
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
44×
3
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
40×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
24×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
21×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
21×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
20×

Na co se zaměřit u ročníku 2017

Závady, které technici u Kie Carensu 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B2,73×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,41×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 093 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.18 let72
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.38 let60
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.115 let493

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 085 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 99 kW9692,4 %220 720 Kč

Cenový odhad

180 000
od Kč
212 432
medián Kč
240 576
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km272 000 Kč
100 000 km232 000 Kč
150 000 km197 000 Kč
200 000 km165 000 Kč
250 000 km137 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Carensu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 212 432 Kč (při mediánovém nájezdu 125 493 km). Běžné rozpětí je od 180 000 do 240 576 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 250 604 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 141 960 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 272 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 137 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Carensu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 2 vozidla
  • Itálie25,0 % · 1 vozidlo
  • Rakousko25,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj31,5 % · 220 prohlídek
  • Hlavní město Praha29,2 % · 204 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,8 % · 124 prohlídek
  • ostatní21,5 % · 150 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá27,7 % · 39 vozidel
  • Bílá27,0 % · 38 vozidel
  • Hnědá16,3 % · 23 vozidel
  • Hnědá metalíza10,6 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza6,4 % · 9 vozidel
  • ostatní12,1 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
45,4 %
evidováno u 178 vozů
ABS
31,1 %
evidováno u 122 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 56,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,2 %EURO 5 · 1,4 %EURO 4 · 0,5 %

Jiné ročníky Kie Carensu

Proklepněte konkrétní Kii Carens 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.