Kia Carens 2018
Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 432 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 168 739 Kčmedián 240 174 Kčdo 242 400 Kč
Ročník 2018 Kie Carensu má v českých registrech 91 vozů. V provozu zůstává 90 vozů (98,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 vůz (1,1 %).
Jak ročník stárne
Kie Carensu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,6 % | - |
| 6 let | 94,4 % | - |
| 8 let | 90,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 99 kW (69,2 %), 1.7 Nafta 104 kW (30,8 %).
Nejčastější barva je bílá (33,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 432 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (93,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 59,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 66 015 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 585 až 96 592 km. To odpovídá asi 8 252 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (1,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Obtěžování okolí | 86 | 62,3 % |
| Brzdové zařízení | 52 | 37,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 99 kW | 63 | 94,3 % | 241 400 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 115 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 291 000 Kč |
| 100 000 km | 254 000 Kč |
| 150 000 km | 214 000 Kč |
| 200 000 km | 177 000 Kč |
| 250 000 km | 147 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Carensu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 240 174 Kč (při mediánovém nájezdu 114 502 km). Běžné rozpětí je od 168 739 do 242 400 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 269 980 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 136 543 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 291 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 147 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Carensu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Polsko100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha38,6 % · 173 prohlídek
- Středočeský kraj33,3 % · 149 prohlídek
- Jihomoravský kraj28,1 % · 126 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá33,0 % · 30 vozidel
- Hnědá23,1 % · 21 vozidel
- Šedá22,0 % · 20 vozidel
- Modrá12,1 % · 11 vozidel
- Modrá metalíza4,4 % · 4 vozidla
- ostatní5,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 62,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u Carensu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Kii Carens 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.