Kia Carens 2011

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
91,2 %
Ø nájezd (medián)
118 491 km
Dovezeno (1 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 522 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Kia Carens ročníku 2011 má v ČR 50 vozů. V provozu jich zůstává 41 vozů (82,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 2,0 % (1 vůz).

Ročník 201191,2 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 106 kW (40,0 %), 2.0 Nafta 103 kW (34,0 %), 1.6 Benzín 97 kW (16,0 %).

Barevně převládá šedá-metal (24,0 %), druhá nejčastější je modrá-metal (20,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 522 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 91,2 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2009 (93,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 118 491 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 114 až 160 173 km. To odpovídá asi 7 899 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Vysočina.

Podíl dovozů (2,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku15941,7 %
Brzdové zařízení14237,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8021,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
59×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
39×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
32×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
31×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
28×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
19×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×

Z registru vozidel

Složení Kie Carensu 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,5 % · 65 prohlídek
  • Plzeňský kraj8,0 % · 42 prohlídek
  • Kraj Vysočina7,7 % · 40 prohlídek
  • ostatní71,8 % · 375 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza24,0 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza20,0 % · 10 vozidel
  • Stříbrná metalíza18,0 % · 9 vozidel
  • Šedá16,0 % · 8 vozidel
  • Šedá tmavá8,0 % · 4 vozidla
  • ostatní14,0 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
61,3 %
evidováno u 38 vozů
Tažné zařízení
48,4 %
evidováno u 30 vozů
Pohon na plyn
11,3 %
evidováno u 7 vozů
Katalyzátor
11,3 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 45,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 82,1 %EURO 5 · 17,9 %

Jiné ročníky Kie Carensu

Proklepněte konkrétní Kii Carens 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.