Kia Carens 2017

1.6 Benzín 99 kW

Kód motoru: G4FD · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
99 kW
Výkon (135 k)
~1 600 cm³
Objem
6,5 l/100 km
Ø spotřeba
150 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 504 kg· rozvor 2 750 mm· délka 4 525 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
96
V provozu
95
Způsobilost na STK
92,4 %
STK kontrol
461

Způsobilé na 30 dnů 7,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 461 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 181 050 Kčmedián 220 720 Kčdo 250 000 Kč

1.6 Benzín 99 kW je první nejpočetnější motorizace u Kie Carensu ročníku 2017. V registrech je evidováno 96 vozů (68,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4FD (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,4 %
Ročník celkem93,3 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,4 %
100-200 000 km88,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,4 % (461 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 93,3 %).

Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 99 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B2,78×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,43×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 638 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.18 let72
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.38 let60

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 653 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 96 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

G4FD
99,0 %95 ks
D4FD
1,0 %1 ks

Cenový odhad

181 050
od Kč
220 720
medián Kč
250 000
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km283 000 Kč
100 000 km241 000 Kč
150 000 km204 000 Kč
200 000 km169 000 Kč
250 000 km140 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 99 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 220 720 Kč (při typickém nájezdu 125 493 km). Běžné rozmezí je 181 050–250 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (212 432 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 283 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 140 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Carensu

Proklepněte konkrétní Kii Carens 2017 1.6 Benzín 99 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.