Kia Carens 2002

Evidováno
124
Způsobilost na STK
88,5 %
Ø nájezd (medián)
169 047 km
Dovezeno (69 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 8,5 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 10,3 % bez plné způsobilosti, z 964 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2002 Kie Carensu má v českých registrech 124 vozů. V provozu zůstává 27 vozů (21,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 69 vozů (55,6 %).

Ročník 200288,5 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 82 kW (59,7 %), 2.0 Nafta (13,7 %), 1.8 Benzín 81 kW (12,9 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (16,9 %), druhá nejčastější je černá (11,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 964 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 88,5 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 10,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 169 047 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 965 až 207 185 km. To odpovídá asi 7 044 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (42,6 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku79937,0 %
Brzdové zařízení56226,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40718,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22210,3 %
Řízení1024,7 %
Výhledy663,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
316×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
169×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
167×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
137×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
136×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
90×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
85×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
79×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 82 kW7487,7 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Carensu 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo29,0 % · 20 vozidel
  • Itálie5,8 % · 4 vozidla
  • Rakousko4,3 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,4 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena58,0 % · 40 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj14,7 % · 142 prohlídek
  • Ústecký kraj10,0 % · 96 prohlídek
  • Středočeský kraj9,9 % · 95 prohlídek
  • ostatní65,5 % · 631 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza16,9 % · 21 vozidel
  • Černá11,3 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza11,3 % · 14 vozidel
  • Šedá metalíza11,3 % · 14 vozidel
  • Zelená metalíza6,5 % · 8 vozidel
  • ostatní42,7 % · 53 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
67,1 %
evidováno u 106 vozů
Airbag
41,8 %
evidováno u 66 vozů
Tažné zařízení
39,2 %
evidováno u 62 vozů
Katalyzátor
17,7 %
evidováno u 28 vozů
Klimatizace
10,8 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2002 je mezi ročníky Carensu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Kie Carensu

Proklepněte konkrétní Kii Carens 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.