Honda CR-V 2018

1.6 Nafta 88 kW

Kód motoru: N16A2

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 600 cm³
Objem
4,4 l/100 km
Ø spotřeba
115 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 615 kg· rozvor 2 630 mm· délka 4 605 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
48
V provozu
46
Způsobilost na STK
95,4 %
STK kontrol
219

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 351 250 Kčmedián 367 000 Kčdo 417 249 Kč

1.6 Nafta 88 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Hondy CR-V ročníku 2018. V registrech je evidováno 48 vozů (19,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem N16A2.

Tato motorizace95,4 %
Ročník celkem96,9 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,0 %
100-200 000 km91,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,4 % (219 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,9 %).

Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 303 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Hondy CR-V 2018

Cenový odhad

351 250
od Kč
367 000
medián Kč
417 249
do Kč

Při nájezdu kolem 115 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km439 000 Kč
100 000 km386 000 Kč
150 000 km326 000 Kč
200 000 km284 000 Kč
250 000 km246 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 88 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 367 000 Kč (při typickém nájezdu 115 222 km). Běžné rozmezí je 351 250–417 249 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (424 638 Kč) je tato motorizace o 14 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 439 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 246 000 Kč.

Jiné ročníky Hondy CR-V

Proklepněte konkrétní Hondu CR-V 2018 1.6 Nafta 88 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.