Honda Civic 2019
Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 661 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 290 440 Kčmedián 347 000 Kčdo 434 279 Kč
Ročník 2019 Hondy Civicu má v českých registrech 184 vozů. V provozu zůstává 180 vozů (97,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 13 vozů (7,1 %).
Jak ročník stárne
Hondy Civicu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,2 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 98,1 % | 50 000 až 100 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 134 kW (51,6 %), 1.0 Benzín 93 kW (31,5 %), 1.6 Nafta 88 kW (7,6 %).
Nejčastější barva je šedá (35,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 661 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,6 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (97,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 57 653 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 801 až 84 631 km. To odpovídá asi 8 236 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (34,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (7,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 134 kW | 95 | 99,1 % | 424 996 Kč |
| 1.0 Benzín 93 kW | 58 | 98,5 % | 281 010 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 372 000 Kč |
| 75 000 km | 352 000 Kč |
| 100 000 km | 342 000 Kč |
| 125 000 km | 322 000 Kč |
| 150 000 km | 299 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Honda Civicu ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 347 000 Kč (při mediánovém nájezdu 90 958 km). Běžné rozpětí je od 290 440 do 434 279 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 500 749 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 258 298 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 372 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 299 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Hondy Civicu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo46,2 % · 6 vozidel
- Rakousko15,4 % · 2 vozidla
- Nizozemsko7,7 % · 1 vozidlo
- Polsko7,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země15,4 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha26,8 % · 177 prohlídek
- Středočeský kraj26,0 % · 172 prohlídek
- Moravskoslezský kraj25,0 % · 165 prohlídek
- ostatní22,2 % · 147 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá35,3 % · 65 vozidel
- Červená28,8 % · 53 vozidel
- Bílá15,8 % · 29 vozidel
- Modrá13,6 % · 25 vozidel
- Černá6,5 % · 12 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 64,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Civicu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Hondu Civic 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.