Honda Civic 1991

Evidováno
908
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
185 121 km
Dovezeno (552 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 2 896 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1991 Hondy Civicu má v českých registrech 908 vozů. V provozu zůstává 192 vozů (21,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 552 vozů (60,8 %).

Ročník 199193,6 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Hondy Civicu 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let82,8 % -
20 let79,6 % -
22 let87,8 % -
24 let91,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (35,1 %), 1.6 Benzín (26,1 %), 1.3 Benzín (16,4 %).

Barevně převládá červená-základní (27,4 %), druhá nejčastější je černá (18,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 896 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 121 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 145 202 až 222 846 km. To odpovídá asi 5 289 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,8 %), pak následují Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 15941,2 %
Brzdové zařízení60921,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení39113,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav29810,6 %
Řízení2087,4 %
Výhledy953,4 %
Identifikace vozidla541,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
416×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
240×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
206×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
166×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
137×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
99×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
92×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
91×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 66 kW7491,4 %–

Z registru vozidel

Složení Hondy Civicu 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,4 % · 19 vozidel
  • Švýcarsko0,4 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)0,2 % · 1 vozidlo
  • Polsko0,2 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,7 % · 528 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj6,5 % · 188 prohlídek
  • Ústecký kraj5,7 % · 165 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj5,5 % · 158 prohlídek
  • ostatní82,4 % · 2 385 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní27,4 % · 249 vozidel
  • Černá18,2 % · 165 vozidel
  • Šedá metalíza15,3 % · 139 vozidel
  • Modrá metalíza9,4 % · 85 vozidel
  • Bílá5,5 % · 50 vozidel
  • ostatní24,2 % · 220 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
45,2 %
evidováno u 420 vozů
Tažné zařízení
6,0 %
evidováno u 56 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 86,7 %EURO 2 · 13,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 929 vozů Hondy Civicu 1991 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
5,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
22,3 %
vyvezeno 1,9 % · zaniklo 63,6 %

Jiné ročníky Hondy Civicu

Proklepněte konkrétní Hondu Civic 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.