Ford Tourneo 2023

Evidováno
240
Způsobilost na STK
98,8 %
Ø nájezd (medián)
26 445 km
Dovezeno (8 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 675 679 Kčmedián 786 825 Kčdo 882 000 Kč

Ročník 2023 Fordu Tourneo má v českých registrech 240 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 222 vozů (92,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 8 vozů (3,3 %).

Ročník 202398,8 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 125 kW (33,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (28,3 %), 2.0 Nafta 90 kW (25,8 %).

Nejčastější barva je šedá (36,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 430 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 92,8 %, tento ročník je tedy o 5,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (96,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 26 445 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 674 až 43 524 km. To odpovídá asi 8 815 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (3,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
3
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 125 kW8198,0 %869 040 Kč
2.0 Nafta 110 kW68100,0 %760 000 Kč
2.0 Nafta 90 kW6299,0 %499 900 Kč

Cenový odhad

675 679
od Kč
786 825
medián Kč
882 000
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Tourneo ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 786 825 Kč (při mediánovém nájezdu 61 397 km). Běžné rozpětí je od 675 679 do 882 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 980 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 549 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Tourneo 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,5 % · 5 vozidel
  • Itálie12,5 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko12,5 % · 1 vozidlo
  • Slovensko12,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,6 % · 110 prohlídek
  • Středočeský kraj14,9 % · 64 prohlídek
  • Jihomoravský kraj6,7 % · 29 prohlídek
  • ostatní52,8 % · 227 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,7 % · 88 vozidel
  • Modrá24,6 % · 59 vozidel
  • Bílá14,2 % · 34 vozidel
  • Oranžová12,1 % · 29 vozidel
  • Černá7,1 % · 17 vozidel
  • ostatní5,4 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
46,2 %
evidováno u 476 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 031 vozů Fordu Tourneo 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
85,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
82,9 %
vyvezeno 16,9 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Tourneo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Tourneo

Proklepněte konkrétní Ford Tourneo 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.