Kód motoru

Motor BLFA

Kompletní recenze motoru BLFA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 125 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~1 995 cm³
Objem
8,2 l/100 km
Ø spotřeba
216 g/km
Ø CO₂
173 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 429 kg· Produkce 2019-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 4,2 roku (medián 4 roky)· Pořadí popularity #2038· Pořadí spolehlivosti #178 z 2 382
Evidováno
673
V provozu
568
Způsobilost na STK
98,5 %
STK kontrol
1 690

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 1 690 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

BLFA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 673 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 995 cm³ a výkonu 125 kW (170 HP). Vyráběl se v letech 2019–2023.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,8 %892 kontrol
Stáří 4–7 let98,5 %883 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,1 %1 535 kontrol
100 000–200 000 km98,2 %164 kontrol
200 000–300 000 km23 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 690 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla13× (40,6 %)
Obtěžování okolí9× (28,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (9,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení3× (9,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (6,2 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru BLFA zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,29×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor BLFA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
B
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
2×
B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
2×
B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
2×

Vozidla s motorem BLFA

Značka a modelPočet
Ford Tourneo Custom445
Ford Transit113
Ford Transit Custom113
Ford Camproof1
Ford Transit Custom 2.0tdci1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru BLFA podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Transit99,0 %
Ford Tourneo Custom98,4 %
Ford Transit Custom97,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód BLFA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Tourneo Custom (2022–2023): 445 kusů
  • Ford Transit (2019–2022): 113 kusů
  • Ford Transit Custom (2019–2023): 113 kusů
  • Ford Camproof: 1 kus
  • Ford Transit Custom 2.0tdci (2020): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 174 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2023 (84 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 499 vozidel s tímto motorem.

2023
2019 (24)2023 (84)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj72 vozidel
Hlavní město Praha66 vozidel
Kraj Vysočina33 vozidel
Jihomoravský kraj31 vozidel
Královéhradecký kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem BLFA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod6 093 km
  • medián17 462 km
  • čtvrtina prohlídek nad48 115 km

Z 2 417 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2019244,2 %
2022402,5 %
2023841,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem BLFA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.