Ford Tourneo 2014

1.0 Benzín 74 kW

Kód motoru: M2GA · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
74 kW
Výkon (101 k)
~1 000 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
127 g/km
Ø CO₂
168 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 440 kg· rozvor 2 595 mm· délka 4 326 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
44
V provozu
41
Způsobilost na STK
97,0 %
STK kontrol
337

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 337 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 128 132 Kčmedián 134 450 Kčdo 143 162 Kč

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Fordu Tourneo ročníku 2014 je 1.0 Benzín 74 kW - registr eviduje 44 vozů (12,2 % z celkového ročníku).

Tato motorizace97,0 %
Ročník celkem94,1 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,0 %
100-200 000 km94,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,0 % (337 prohlídek), tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 94,1 %).

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 448 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 44 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

M2GA
61,4 %27 ks
SFCB
34,1 %15 ks
SFCA
4,5 %2 ks

Další motorizace Fordu Tourneo 2014

Cenový odhad

128 132
od Kč
134 450
medián Kč
143 162
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.0 Benzín 74 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 134 450 Kč (při typickém nájezdu 153 635 km). Běžné rozmezí je 128 132–143 162 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2014 (274 900 Kč) je tato motorizace o 51 % níže.

Doporučení

V ročníku 2014 je to datově bezpečnější varianta.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Fordu Tourneo

Proklepněte konkrétní Ford Tourneo 2014 1.0 Benzín 74 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.