Ford Tourneo 2013

2.2 Nafta 92 kW

Kód motoru: CYFF · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~2 200 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
174 g/km
Ø CO₂
157 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 161 kg· rozvor 3 126 mm· délka 5 192 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
94
V provozu
87
Způsobilost na STK
92,1 %
STK kontrol
629

Způsobilé na 30 dnů 7,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 629 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 300 875 Kčmedián 338 800 Kčdo 364 500 Kč

V nabídce Fordu Tourneo ročníku 2013 obsadila motorizace 2.2 Nafta 92 kW první pozici: 94 vozů (46,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CYFF (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,1 %
Ročník celkem93,8 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,8 %
100-200 000 km90,6 %
200-300 000 km91,3 %
nad 300 000 km90,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,1 % (629 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 93,8 %).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.2 Nafta 114 kW (94,8 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 92 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,85×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 595 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.29 let2 195
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.210 let348
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.110 let1 392
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.112 let626
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.112 let1 983
Zobrazit všech 8 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.113 let2 565
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.114 let1 483
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.115 let677

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 94 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

CYFF
93,6 %88 ks
CYFB
5,3 %5 ks
CYRB
1,1 %1 ks

Další motorizace Fordu Tourneo 2013

Cenový odhad

300 875
od Kč
338 800
medián Kč
364 500
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 92 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 338 800 Kč (při typickém nájezdu 227 000 km). Běžné rozmezí je 300 875–364 500 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2013 (326 995 Kč).

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Fordu Tourneo

Proklepněte konkrétní Ford Tourneo 2013 2.2 Nafta 92 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.