Ford Tourneo 2013

2.2 Nafta 114 kW

Kód motoru: CVFF · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
114 kW
Výkon (155 k)
~2 200 cm³
Objem
6,5 l/100 km
Ø spotřeba
173 g/km
Ø CO₂
159 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 162 kg· rozvor 3 186 mm· délka 5 230 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
88
V provozu
86
Způsobilost na STK
94,8 %
STK kontrol
617

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 617 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 330 444 Kčmedián 383 826 Kčdo 415 000 Kč

V nabídce Fordu Tourneo ročníku 2013 obsadila motorizace 2.2 Nafta 114 kW druhá pozici: 88 vozů (43,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CVFF (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,8 %
Ročník celkem93,8 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,2 %
100-200 000 km95,4 %
200-300 000 km89,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,8 % (617 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 93,8 %).

Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 114 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,84×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 614 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.210 let348
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.112 let626
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.112 let1 983
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.113 let1 622
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let455
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.114 let1 483
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.114 let697
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.114 let475
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.115 let677

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 88 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

CVFF
96,6 %85 ks
CVRA
1,1 %1 ks
CYFF
1,1 %1 ks
CVRB
1,1 %1 ks

Další motorizace Fordu Tourneo 2013

Cenový odhad

330 444
od Kč
383 826
medián Kč
415 000
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 114 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 383 826 Kč (při typickém nájezdu 181 503 km). Běžné rozmezí je 330 444–415 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2013 (326 995 Kč) je tato motorizace o 17 % výše.

Jiné ročníky Fordu Tourneo

Proklepněte konkrétní Ford Tourneo 2013 2.2 Nafta 114 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.