Citroën Saxo 1998

1.0 Benzín 33 kW

Kód motoru: CDY · 9 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
33 kW
Výkon (45 k)
~1 000 cm³
Objem
6,3 l/100 km
Ø spotřeba
149 g/km
Ø CO₂
149 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 891 kg· rozvor 2 384 mm· délka 3 700 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
91
V provozu
17
Způsobilost na STK
89,6 %
STK kontrol
731

Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 2,6 % (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti, z 731 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Citroënu Saxo ročníku 1998 obsadila motorizace 1.0 Benzín 33 kW sedmá pozici: 91 vozů (2,8 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CDY (dalších 8 kódových variant bylo postaveno na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace89,6 %
Ročník celkem91,2 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km84,4 %
100-200 000 km86,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 89,6 % (731 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 1998 (ročník průměrně 91,2 %).

Plnou způsobilost mělo 89,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,6 % ze všech prohlídek (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.0 Benzín 33 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémuPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1A2,11×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A2,09×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,76×
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1A1,73×
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1A1,57×
Chybné natočení potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3A1,57×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 311 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.121 let5 503
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.122 let1 527
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.122 let2 884
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.122 let3 313
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.122 let4 163
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.322 let664
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.122 let780
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.422 let1 170
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.122 let1 395

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 663 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 91 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

CDY
75,8 %69 ks
CDY-10FN2C-KAT
11,0 %10 ks
CDZ
6,6 %6 ks
CDy
1,1 %1 ks
HFX
1,1 %1 ks

Další motorizace Citroënu Saxo 1998

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Citroënu Saxo

Proklepněte konkrétní Citroën Saxo 1998 1.0 Benzín 33 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.