Citroën Saxo 1996

1.1 Benzín 40 kW

Kód motoru: HDY · 13 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~1 100 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
155 g/km
Ø CO₂
162 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 901 kg· rozvor 2 385 mm· délka 3 718 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
360
V provozu
50
Způsobilost na STK
90,0 %
STK kontrol
2 658

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 9,1 % bez plné způsobilosti, z 2 658 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu Saxo ročníku 1996 je 1.1 Benzín 40 kW - registr eviduje 360 vozů (15,6 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HDY (dalších 12 kódových variant bylo postaveno na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace90,0 %
Ročník celkem90,8 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km88,2 %
100-200 000 km87,9 %
200-300 000 km83,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 90,0 % (2 658 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 1996 (ročník průměrně 90,8 %).

Plnou způsobilost mělo 90,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 9,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 40 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2B1,3×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 324 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.121 let5 503
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.121 let792
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.121 let1 062
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.122 let2 884
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.122 let1 527
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.122 let4 163
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.122 let3 313
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.122 let1 395
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.122 let780
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.422 let1 170
Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.223 let263

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 730 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 360 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

HDY
90,3 %325 ks
HDZ
6,1 %22 ks
HDY 10FP4H
0,8 %3 ks
HDY10FP4HPSA KAT
0,3 %1 ks
10FP4H KAT
0,3 %1 ks

Další motorizace Citroënu Saxo 1996

Jiné ročníky Citroënu Saxo

Proklepněte konkrétní Citroën Saxo 1996 1.1 Benzín 40 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.