Citroën C8 2007

2.0 Nafta 100 kW

Kód motoru: RHR · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~2 000 cm³
Objem
7,1 l/100 km
Ø spotřeba
188 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 817 kg· rozvor 2 823 mm· délka 4 727 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
105
V provozu
75
Způsobilost na STK
93,8 %
STK kontrol
1 045

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 045 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C8 ročníku 2007 je 2.0 Nafta 100 kW - registr eviduje 105 vozů (58,7 % z celkového ročníku).

Tato motorizace93,8 %
Ročník celkem92,8 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km96,1 %
200-300 000 km92,6 %
nad 300 000 km92,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,8 % (1 045 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 92,8 %).

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 100 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.3.3.1A1,73×
Uvolněné uchycení brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1A1,56×
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A1,49×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,45×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,42×
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,4×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 425 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.116 let208
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let1 036
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.117 let583
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.117 let503
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.118 let751
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let317
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let1 091
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let197
Uvolněné uchycení brzdového potrubíkód 1.1.11.4.119 let193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

26 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135188×P240833×P14717×P02386×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 684 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 105 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

RHR
99,0 %104 ks
RHW
1,0 %1 ks

Další motorizace Citroënu C8 2007

Jiné ročníky Citroënu C8

Proklepněte konkrétní Citroën C8 2007 2.0 Nafta 100 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.