Citroën C8 2009

Evidováno
80
Způsobilost na STK
92,2 %
Ø nájezd (medián)
204 321 km
Dovezeno (68 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 605 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Citroën C8 ročníku 2009 eviduje registr 80 vozů. Aktivně jezdí 62 vozů (77,5 %), dovoz tvoří 85,0 % ročníku (68 vozů).

Ročník 200992,2 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C8 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 16 let klesla plná způsobilost o 0,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let87,3 % -
14 let91,1 % -
16 let87,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 100 kW (48,8 %), 2.0 Nafta 88 kW (17,5 %), 2.2 Nafta 125 kW (15,0 %).

Nejčastější barva je šedá (50,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 605 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 321 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 163 729 až 247 038 km. To odpovídá asi 12 019 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,4 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku72731,4 %
Brzdové zařízení51322,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40917,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav28012,1 %
Řízení1757,6 %
Výhledy1516,5 %
Obtěžování okolí592,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
257×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
144×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
136×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
130×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
109×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
103×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
102×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
101×

Z registru vozidel

Složení Citroënu C8 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo39,7 % · 27 vozidel
  • Belgie20,6 % · 14 vozidel
  • Rakousko19,1 % · 13 vozidel
  • Francie11,8 % · 8 vozidel
  • Itálie4,4 % · 3 vozidla
  • ostatní země1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena2,9 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj43,4 % · 271 prohlídek
  • Hlavní město Praha35,8 % · 224 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,8 % · 130 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá50,0 % · 40 vozidel
  • Šedá metalíza20,0 % · 16 vozidel
  • Modrá11,3 % · 9 vozidel
  • Bílá5,0 % · 4 vozidla
  • Stříbrná metalíza5,0 % · 4 vozidla
  • ostatní8,8 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,9 %
evidováno u 112 vozů
ABS
21,8 %
evidováno u 47 vozů
Pohon na plyn
5,6 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 90,2 %EURO 3 · 9,8 %

Jiné ročníky Citroënu C8

Proklepněte konkrétní Citroën C8 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.