Citroën C8 2004
Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 5 348 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Citroën C8 ročníku 2004 má v ČR 556 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 200 vozů (36,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 81,8 % (455 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C8 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 8,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 89,3 % | - |
| 8 let | 88,8 % | - |
| 10 let | 91,0 % | - |
| 12 let | 88,9 % | - |
| 14 let | 87,8 % | - |
| 16 let | 85,8 % | - |
| 18 let | 89,7 % | - |
| 20 let | 90,7 % | - |
| 22 let | 81,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 94 kW (55,8 %), 2.0 Nafta 79 kW (30,6 %), 2.2 Benzín+LPG 116 kW (3,4 %).
Barevně převládá šedá-metal (27,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 5 348 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 207 993 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 084 až 257 428 km. To odpovídá asi 9 454 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,0 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 3 908 | 32,7 % |
| Brzdové zařízení | 2 932 | 24,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 935 | 16,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 1 205 | 10,1 % |
| Řízení | 823 | 6,9 % |
| Výhledy | 652 | 5,5 % |
| Obtěžování okolí | 271 | 2,3 % |
| Identifikace vozidla | 226 | 1,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 94 kW | 310 | 92,3 % | – |
| 2.0 Nafta 79 kW | 170 | 91,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu C8 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo24,0 % · 109 vozidel
- Rakousko11,6 % · 53 vozidel
- Itálie9,0 % · 41 vozidel
- Belgie8,6 % · 39 vozidel
- Francie4,6 % · 21 vozidel
- ostatní země7,5 % · 34 vozidel
- země neurčena34,7 % · 158 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,2 % · 1 078 prohlídek
- Hlavní město Praha12,0 % · 640 prohlídek
- Jihomoravský kraj9,9 % · 527 prohlídek
- ostatní58,0 % · 3 103 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza27,3 % · 152 vozidel
- Modrá metalíza12,1 % · 67 vozidel
- Šedá9,5 % · 53 vozidel
- Stříbrná metalíza8,5 % · 47 vozidel
- Stříbrná6,5 % · 36 vozidel
- ostatní36,2 % · 201 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 21,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 811 vozů Citroënu C8 2004 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C8 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.