Citroën C8 2006

Evidováno
352
Způsobilost na STK
91,7 %
Ø nájezd (medián)
206 234 km
Dovezeno (291 ks)
83 %

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 3 554 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 56 305 Kčmedián 64 388 Kčdo 81 658 Kč

Pro Citroën C8 ročníku 2006 eviduje registr 352 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 222 vozů (63,1 %), dovoz tvoří 82,7 % ročníku (291 vozů).

Ročník 200691,7 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C8 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let85,9 % -
8 let87,6 % -
10 let88,8 % -
12 let91,3 % -
14 let90,7 % -
16 let89,3 % -
18 let83,6 % -
20 let86,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 94 kW (44,3 %), 2.0 Nafta 80 kW (16,5 %), 2.0 Nafta 100 kW (10,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (27,3 %), druhá nejčastější je šedá (21,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 554 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 91,7 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 206 234 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 164 087 až 253 794 km. To odpovídá asi 10 312 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 68731,5 %
Brzdové zařízení2 07624,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 40716,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7949,3 %
Řízení6677,8 %
Výhledy5476,4 %
Obtěžování okolí2312,7 %
Identifikace vozidla1211,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
1 044×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
616×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
555×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
531×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
458×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
389×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
363×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
349×

Na co se zaměřit u ročníku 2006

Závady, které technici u Citroënu C8 2006 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2B1,8×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 051 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let547
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.117 let503
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let100
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let1 036
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.117 let1 320
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.118 let751
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let317
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let339
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.118 let226
Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.219 let126
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let197

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

13 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P002066×P135150×P059724×P002624×P002320×P240812×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 941 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 94 kW15691,4 %66 834 Kč
2.0 Nafta 80 kW5892,1 %61 000 Kč

Cenový odhad

56 305
od Kč
64 388
medián Kč
81 658
do Kč

Při nájezdu kolem 204 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km100 000 Kč
150 000 km79 000 Kč
200 000 km65 000 Kč
250 000 km57 000 Kč
300 000 km47 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C8 ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 64 388 Kč (při mediánovém nájezdu 204 403 km). Běžné rozpětí je od 56 305 do 81 658 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 88 207 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 49 230 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 100 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 47 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C8 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Belgie36,1 % · 105 vozidel
  • Německo27,1 % · 79 vozidel
  • Rakousko12,0 % · 35 vozidel
  • Francie7,6 % · 22 vozidel
  • Švýcarsko3,4 % · 10 vozidel
  • ostatní země9,6 % · 28 vozidel
  • země neurčena4,1 % · 12 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj25,0 % · 890 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,9 % · 565 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,1 % · 431 prohlídek
  • ostatní46,9 % · 1 668 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza27,3 % · 96 vozidel
  • Šedá21,0 % · 74 vozidel
  • Modrá metalíza10,8 % · 38 vozidel
  • Modrá7,7 % · 27 vozidel
  • Červená metalíza6,5 % · 23 vozidel
  • ostatní26,7 % · 94 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,3 %
evidováno u 331 vozů
ABS
43,1 %
evidováno u 263 vozů
Pohon na plyn
6,7 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 56,6 %EURO 3 · 41,8 %EURO 5 · 1,5 %

Majitelé a osud v registru

Z 610 vozů Citroënu C8 2006 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
22,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
64,1 %
vyvezeno 2,1 % · zaniklo 26,1 %

Jiné ročníky Citroënu C8

Proklepněte konkrétní Citroën C8 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.