Citroën C1 2009

1.0 Benzín 50 kW

Kód motoru: 1KR

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
50 kW
Výkon (68 k)
~1 000 cm³
Objem
4,6 l/100 km
Ø spotřeba
109 g/km
Ø CO₂
157 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 880 kg· rozvor 2 340 mm· délka 3 435 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
440
V provozu
396
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
4 104

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 4 104 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 32 791 Kčmedián 43 762 Kčdo 60 000 Kč

1.0 Benzín 50 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C1 ročníku 2009. V registrech je evidováno 440 vozů (98,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 1KR.

Tato motorizace94,3 %
Ročník celkem94,3 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,2 %
100-200 000 km88,8 %
200-300 000 km88,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,3 % (4 104 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 94,3 %).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.0 Benzín+LPG 50 kW (87,3 %).

Na co se zaměřit u motorizace 1.0 Benzín 50 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B3,07×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,32×
Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2B1,4×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,3×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.114 let1 500
Uvolněná ochrana proti podjetí či boční ochranakód 6.1.4.3.114 let133
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.216 let199
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.316 let150
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.216 let155
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškození zařízení pro nepřímý výhledkód 3.3.4.116 let68
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let2 698
Uvolněné uchycení brzdového potrubíkód 1.1.11.4.116 let189
Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.218 let100

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

32 791
od Kč
43 762
medián Kč
60 000
do Kč

Při nájezdu kolem 116 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km55 000 Kč
100 000 km46 000 Kč
150 000 km39 000 Kč
200 000 km32 000 Kč
250 000 km29 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.0 Benzín 50 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 43 762 Kč (při typickém nájezdu 115 872 km). Běžné rozmezí je 32 791–60 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (43 803 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 55 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 29 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C1

Proklepněte konkrétní Citroën C1 2009 1.0 Benzín 50 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.