Citroën C1 2009

Evidováno
446
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
78 239 km
Dovezeno (90 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 4 180 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 34 010 Kčmedián 43 803 Kčdo 60 000 Kč

Ročník 2009 Citroënu C1 má v českých registrech 446 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 401 vozů (89,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 90 vozů (20,2 %).

Ročník 200994,3 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C1 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 12,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,2 %10 000 až 40 000 km
6 let96,1 %20 000 až 60 000 km
8 let95,2 %30 000 až 90 000 km
10 let92,9 %40 000 až 100 000 km
12 let92,2 %50 000 až 120 000 km
14 let90,4 %60 000 až 130 000 km
16 let86,2 %80 000 až 140 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 50 kW (98,7 %), 1.0 Benzín+LPG 50 kW (1,3 %).

Nejčastější barva je červená-základní (34,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 4 180 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2008 (95,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 78 239 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 783 až 117 957 km. To odpovídá asi 4 602 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 65931,1 %
Brzdové zařízení1 49828,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 21722,8 %
Výhledy2504,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2234,2 %
Řízení1923,6 %
Obtěžování okolí1713,2 %
Identifikace vozidla1242,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
605×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
576×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
478×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
469×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
400×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
359×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
159×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
158×

Na co se zaměřit u ročníku 2009

Závady, které technici u Citroënu C1 2009 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B3,05×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,3×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 559 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.114 let1 500
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.115 let379
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.216 let199
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.316 let150
Poškození zařízení pro nepřímý výhledkód 3.3.4.116 let68
Zobrazit všech 7 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let2 698
Uvolněné uchycení brzdového potrubíkód 1.1.11.4.116 let189

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 2 381 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 50 kW44094,3 %43 762 Kč

Cenový odhad

34 010
od Kč
43 803
medián Kč
60 000
do Kč

Při nájezdu kolem 116 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km55 000 Kč
100 000 km46 000 Kč
150 000 km39 000 Kč
200 000 km32 000 Kč
250 000 km29 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C1 ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 43 803 Kč (při mediánovém nájezdu 115 600 km). Běžné rozpětí je od 34 010 do 60 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 96 554 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 29 900 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 55 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 29 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C1 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo65,6 % · 59 vozidel
  • Francie20,0 % · 18 vozidel
  • Rakousko6,7 % · 6 vozidel
  • Dánsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko1,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena2,2 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,7 % · 613 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,3 % · 558 prohlídek
  • Ústecký kraj11,8 % · 495 prohlídek
  • ostatní60,1 % · 2 514 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní34,3 % · 153 vozidel
  • Červená22,2 % · 99 vozidel
  • Bílá5,6 % · 25 vozidel
  • Modrá tmavá4,9 % · 22 vozidel
  • Šedá metalíza4,3 % · 19 vozidel
  • ostatní28,7 % · 128 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
45,5 %
evidováno u 311 vozů
Katalyzátor
7,0 %
evidováno u 48 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 99,0 %EURO 3 · 0,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 684 vozů Citroënu C1 2009 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
12,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
89,3 %
vyvezeno 3,1 % · zaniklo 6,3 %

Jiné ročníky Citroënu C1

Proklepněte konkrétní Citroën C1 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.