Chrysler Grand Voyager 1998
Způsobilé na 30 dnů 7,6 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti, z 1 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Chrysler Grand Voyager ročníku 1998 eviduje registr 236 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 62 vozů (26,3 %), dovoz tvoří 97,0 % ročníku (229 vozů).
Jak ročník stárne
Chrysleru Grand Voyageru 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 18 let klesla plná způsobilost o 7,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 92,8 % | - |
| 14 let | 88,8 % | - |
| 16 let | 81,9 % | - |
| 18 let | 85,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 85 kW (58,5 %), 2.5 Nafta (14,0 %), 3.8 Benzín 131 kW (7,6 %).
Barevně převládá modrá-metal (21,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 430 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 89,4 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 89,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (91,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 243 308 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 200 875 až 296 928 km. To odpovídá asi 8 690 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (36,7 %), pak následují Jihočeský kraj a Pardubický kraj.
Vysoký podíl dovozů (97,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 218 | 37,3 % |
| Brzdové zařízení | 775 | 23,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 545 | 16,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 313 | 9,6 % |
| Řízení | 228 | 7,0 % |
| Výhledy | 127 | 3,9 % |
| Identifikace vozidla | 57 | 1,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1998
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 85 kW | 138 | 89,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Grand Voyageru 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko14,4 % · 33 vozidel
- Německo9,2 % · 21 vozidel
- Itálie1,7 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)0,9 % · 2 vozidla
- země neurčena73,8 % · 169 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj11,5 % · 165 prohlídek
- Jihočeský kraj10,4 % · 149 prohlídek
- Pardubický kraj9,4 % · 135 prohlídek
- ostatní68,6 % · 981 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza21,6 % · 51 vozidel
- Šedá metalíza14,8 % · 35 vozidel
- Zelená metalíza12,7 % · 30 vozidel
- Bílá7,6 % · 18 vozidel
- Černá7,2 % · 17 vozidel
- ostatní36,0 % · 85 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 5,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1998 je mezi ročníky Grand Voyageru podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 1998
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.