Chrysler Grand Voyager 2006

Evidováno
104
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
220 563 km
Dovezeno (61 ks)
59 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 086 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 39 000 Kčmedián 72 478 Kčdo 85 558 Kč

Ročník 2006 Chrysleru Grand Voyageru má v českých registrech 104 vozů. V provozu zůstává 69 vozů (66,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 61 vozů (58,7 %).

Ročník 200693,5 %
Model celkem91,2 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru Grand Voyageru 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let88,6 % -
14 let89,7 % -
16 let92,8 % -
18 let90,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 110 kW (81,7 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (10,6 %), 2.5 Nafta 105 kW (4,8 %).

Barevně převládá šedá (20,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (18,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 086 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2005 (91,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 220 563 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 813 až 271 229 km. To odpovídá asi 11 028 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (43,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 10731,6 %
Brzdové zařízení78222,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení72720,8 %
Řízení2868,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2697,7 %
Výhledy2416,9 %
Identifikace vozidla912,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
419×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
300×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
235×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
199×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
179×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
141×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
131×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
129×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 110 kW8593,5 %72 478 Kč

Cenový odhad

39 000
od Kč
72 478
medián Kč
85 558
do Kč

Při nájezdu kolem 273 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km99 000 Kč
200 000 km86 000 Kč
250 000 km76 000 Kč
300 000 km66 000 Kč
350 000 km62 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Chrysler Grand Voyageru ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 72 478 Kč (při mediánovém nájezdu 273 163 km). Běžné rozpětí je od 39 000 do 85 558 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 159 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 16 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 99 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 62 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Chrysleru Grand Voyageru 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo37,7 % · 23 vozidel
  • Nizozemsko14,8 % · 9 vozidel
  • Rakousko14,8 % · 9 vozidel
  • Belgie4,9 % · 3 vozidla
  • Itálie4,9 % · 3 vozidla
  • ostatní země11,5 % · 7 vozidel
  • země neurčena11,5 % · 7 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,3 % · 297 prohlídek
  • Středočeský kraj18,9 % · 205 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,5 % · 179 prohlídek
  • ostatní37,3 % · 405 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá20,2 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza18,3 % · 19 vozidel
  • Černá12,5 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza12,5 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza10,6 % · 11 vozidel
  • ostatní26,0 % · 27 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
48,8 %
evidováno u 118 vozů
ABS
32,6 %
evidováno u 79 vozů
Pohon na plyn
14,0 %
evidováno u 34 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 58,8 %EURO 3 · 41,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2006 patří u Grand Voyageru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Chrysleru Grand Voyageru

Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.