Chrysler Grand Voyager 2002
Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 2 119 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2002 eviduje registr Chrysleru Grand Voyageru 245 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 77 vozů (31,4 %); ze zahraničí dovezeno 159 vozů (64,9 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru Grand Voyageru 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 87,2 % | - |
| 10 let | 87,7 % | - |
| 12 let | 91,5 % | - |
| 14 let | 81,2 % | - |
| 16 let | 88,2 % | - |
| 18 let | 92,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 105 kW (66,1 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (11,8 %), 2.5 Nafta 104 kW (9,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (18,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 119 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 90,9 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 232 468 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 185 134 až 293 277 km. To odpovídá asi 9 686 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (64,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 748 | 33,8 % |
| Brzdové zařízení | 1 175 | 22,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 022 | 19,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 431 | 8,3 % |
| Řízení | 332 | 6,4 % |
| Výhledy | 263 | 5,1 % |
| Identifikace vozidla | 135 | 2,6 % |
| Obtěžování okolí | 64 | 1,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 105 kW | 162 | 90,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Grand Voyageru 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko24,5 % · 39 vozidel
- Německo14,5 % · 23 vozidel
- Itálie5,7 % · 9 vozidel
- Nizozemsko1,9 % · 3 vozidla
- Francie1,3 % · 2 vozidla
- ostatní země3,1 % · 5 vozidel
- země neurčena49,1 % · 78 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj14,6 % · 309 prohlídek
- Hlavní město Praha13,4 % · 283 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,8 % · 229 prohlídek
- ostatní61,3 % · 1 298 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza18,4 % · 45 vozidel
- Modrá metalíza15,1 % · 37 vozidel
- Černá metalíza13,9 % · 34 vozidel
- Stříbrná12,7 % · 31 vozidel
- Černá9,0 % · 22 vozidel
- ostatní31,0 % · 76 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 20,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.