Chrysler Grand Voyager 2001

Evidováno
360
Způsobilost na STK
90,8 %
Ø nájezd (medián)
237 956 km
Dovezeno (246 ks)
68 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 3 125 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2001 eviduje registr Chrysleru Grand Voyageru 360 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 122 vozů (33,9 %); ze zahraničí dovezeno 246 vozů (68,3 %).

Ročník 200190,8 %
Model celkem91,2 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru Grand Voyageru 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 20 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let88,4 % -
10 let94,4 % -
12 let92,6 % -
14 let90,0 % -
16 let84,1 % -
18 let85,6 % -
20 let82,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 104 kW (51,7 %), 2.5 Nafta 105 kW (16,4 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (12,5 %).

Barevně převládá modrá-metal (21,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 125 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 90,8 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 90,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (89,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 237 956 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 192 864 až 290 518 km. To odpovídá asi 9 518 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,7 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (68,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 28634,8 %
Brzdové zařízení1 55023,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 20918,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5909,0 %
Řízení3825,8 %
Výhledy2814,3 %
Identifikace vozidla1812,8 %
Obtěžování okolí861,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
903×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
535×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
472×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
425×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
350×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
255×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
235×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
216×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 104 kW18691,5 %–
2.5 Nafta 105 kW5988,8 %–
3.3 Benzín+LPG 128 kW4589,6 %–

Z registru vozidel

Složení Chrysleru Grand Voyageru 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko18,3 % · 45 vozidel
  • Německo13,0 % · 32 vozidel
  • Itálie12,2 % · 30 vozidel
  • Francie1,2 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko1,2 % · 3 vozidla
  • ostatní země3,3 % · 8 vozidel
  • země neurčena50,8 % · 125 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj10,8 % · 338 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,0 % · 313 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,4 % · 295 prohlídek
  • ostatní69,7 % · 2 179 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza21,1 % · 76 vozidel
  • Šedá metalíza16,9 % · 61 vozidel
  • Stříbrná11,7 % · 42 vozidel
  • Černá metalíza10,0 % · 36 vozidel
  • Černá6,9 % · 25 vozidel
  • ostatní33,3 % · 120 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
66,9 %
evidováno u 313 vozů
Tažné zařízení
52,6 %
evidováno u 246 vozů
Airbag
33,8 %
evidováno u 158 vozů
Pohon na plyn
17,3 %
evidováno u 81 vozů
Katalyzátor
13,5 %
evidováno u 63 vozů
Klimatizace
10,0 %
evidováno u 47 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 16,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 94,8 %EURO 4 · 2,6 %EURO 2 · 2,6 %

Jiné ročníky Chrysleru Grand Voyageru

Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.