Chrysler Grand Voyager 1999
Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 1 664 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1999 eviduje registr Chrysleru Grand Voyageru 262 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 70 vozů (26,7 %); ze zahraničí dovezeno 233 vozů (88,9 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru Grand Voyageru 1999 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 10 let a 18 let klesla plná způsobilost o 3,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 84,3 % | - |
| 12 let | 84,3 % | - |
| 14 let | 87,7 % | - |
| 16 let | 85,5 % | - |
| 18 let | 81,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 85 kW (63,4 %), 3.3 Benzín 116 kW (8,0 %), 2.5 Nafta (8,0 %).
Barevně převládá šedá-metal (16,8 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 664 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 91,0 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (89,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 243 844 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 199 312 až 292 000 km. To odpovídá asi 9 031 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,1 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (88,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 285 | 34,4 % |
| Brzdové zařízení | 943 | 25,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 686 | 18,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 364 | 9,7 % |
| Řízení | 245 | 6,6 % |
| Výhledy | 149 | 4,0 % |
| Identifikace vozidla | 66 | 1,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1999
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 85 kW | 166 | 91,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Grand Voyageru 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko20,2 % · 47 vozidel
- Německo9,4 % · 22 vozidel
- Itálie1,3 % · 3 vozidla
- Finsko0,4 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)0,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena67,8 % · 158 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj14,2 % · 237 prohlídek
- Středočeský kraj12,4 % · 207 prohlídek
- Hlavní město Praha9,7 % · 162 prohlídek
- ostatní63,6 % · 1 058 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza16,8 % · 44 vozidel
- Modrá metalíza15,3 % · 40 vozidel
- Bílá12,2 % · 32 vozidel
- Zelená metalíza11,5 % · 30 vozidel
- Černá metalíza10,3 % · 27 vozidel
- ostatní34,0 % · 89 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 7,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 1999
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.