Chrysler Grand Voyager 2008

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 55 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
55
Způsobilost na STK
91,2 %
Ø nájezd (medián)
201 519 km
Dovezeno (51 ks)
93 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 438 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 98 725 Kčmedián 142 500 Kčdo 157 300 Kč

V roce 2008 eviduje registr Chrysleru Grand Voyageru 55 vozů. V provozu jich zůstává 44 vozů (80,0 %); ze zahraničí dovezeno 51 vozů (92,7 %).

Ročník 200891,2 %
Model celkem91,2 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru Grand Voyageru 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let88,9 % -
8 let85,1 % -
10 let91,1 % -
12 let87,5 % -
14 let91,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 120 kW (47,3 %), 2.8 Nafta 110 kW (25,5 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (12,7 %).

Nejčastější barva je černá (30,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 438 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 91,2 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2007 (93,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 201 519 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 684 až 247 915 km. To odpovídá asi 11 196 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (43,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (92,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku88933,3 %
Brzdové zařízení58622,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení52519,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2107,9 %
Výhledy1726,4 %
Řízení1616,0 %
Identifikace vozidla762,8 %
Obtěžování okolí501,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
360×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
212×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
187×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
147×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
143×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
125×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
89×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
88×

Cenový odhad

98 725
od Kč
142 500
medián Kč
157 300
do Kč

Při nájezdu kolem 274 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km196 000 Kč
200 000 km168 000 Kč
250 000 km148 000 Kč
300 000 km131 000 Kč
350 000 km123 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Chrysler Grand Voyageru ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 142 500 Kč (při mediánovém nájezdu 273 500 km). Běžné rozpětí je od 98 725 do 157 300 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 166 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 48 480 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 196 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 123 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Chrysleru Grand Voyageru 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo51,0 % · 26 vozidel
  • Rakousko13,7 % · 7 vozidel
  • Itálie5,9 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko5,9 % · 3 vozidla
  • Belgie3,9 % · 2 vozidla
  • ostatní země13,7 % · 7 vozidel
  • země neurčena5,9 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,4 % · 343 prohlídek
  • Středočeský kraj37,0 % · 293 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,6 % · 155 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá30,9 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza20,0 % · 11 vozidel
  • Šedá18,2 % · 10 vozidel
  • Modrá10,9 % · 6 vozidel
  • Černá metalíza9,1 % · 5 vozidel
  • ostatní10,9 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
48,1 %
evidováno u 63 vozů
ABS
22,9 %
evidováno u 30 vozů
Pohon na plyn
15,3 %
evidováno u 20 vozů
Katalyzátor
6,1 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 98,4 %EURO 3 · 1,6 %

Jiné ročníky Chrysleru Grand Voyageru

Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.