Chrysler Grand Voyager 2003
Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 2 101 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2003 Chrysleru Grand Voyageru má v českých registrech 219 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 98 vozů (44,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 106 vozů (48,4 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru Grand Voyageru 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 20 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 93,3 % | - |
| 8 let | 89,3 % | - |
| 10 let | 87,5 % | - |
| 12 let | 89,6 % | - |
| 14 let | 87,0 % | - |
| 16 let | 87,1 % | - |
| 18 let | 87,8 % | - |
| 20 let | 89,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 105 kW (77,2 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (11,0 %), 3.3 Benzín 128 kW (9,6 %).
Barevně převládá modrá-metal (17,4 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 101 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 91,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 230 388 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 488 až 290 674 km. To odpovídá asi 10 017 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,8 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (48,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 630 | 31,5 % |
| Brzdové zařízení | 1 201 | 23,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 105 | 21,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 413 | 8,0 % |
| Řízení | 375 | 7,2 % |
| Výhledy | 268 | 5,2 % |
| Identifikace vozidla | 122 | 2,4 % |
| Obtěžování okolí | 60 | 1,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 105 kW | 169 | 91,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Grand Voyageru 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko19,8 % · 21 vozidel
- Německo17,9 % · 19 vozidel
- Itálie6,6 % · 7 vozidel
- Belgie4,7 % · 5 vozidel
- Německo (NDR)1,9 % · 2 vozidla
- ostatní země4,7 % · 5 vozidel
- země neurčena44,3 % · 47 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj16,8 % · 354 prohlídek
- Hlavní město Praha13,6 % · 286 prohlídek
- Středočeský kraj10,9 % · 228 prohlídek
- ostatní58,7 % · 1 233 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza17,4 % · 38 vozidel
- Šedá metalíza16,4 % · 36 vozidel
- Stříbrná14,2 % · 31 vozidel
- Černá metalíza12,8 % · 28 vozidel
- Černá10,5 % · 23 vozidel
- ostatní28,8 % · 63 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 24,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler Grand Voyager 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.