BMW M Series 2008

Evidováno
116
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
109 349 km
Dovezeno (66 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 914 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro BMW M Series ročníku 2008 eviduje registr 116 vozů. Aktivně jezdí 68 vozů (58,6 %), dovoz tvoří 56,9 % ročníku (66 vozů).

Ročník 200895,7 %
Model celkem96,6 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín 309 kW (72,4 %), 5.0 Benzín 373 kW (27,6 %).

Nejčastější barva je bílá (43,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 914 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 96,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 53,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 109 349 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 73 440 až 150 236 km. To odpovídá asi 6 075 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (45,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
12×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
12×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
7×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
7×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
7×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
6×
8
Použita nehomologovaná / neschválená odrazka.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.8.2.2.1
6×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
4.0 Benzín 309 kW8496,0 %–

Z registru vozidel

Složení BMW M Seriesu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo51,5 % · 34 vozidel
  • Francie4,5 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)4,5 % · 3 vozidla
  • Slovensko4,5 % · 3 vozidla
  • Spojené Státy Americké4,5 % · 3 vozidla
  • ostatní země18,2 % · 12 vozidel
  • země neurčena12,1 % · 8 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,4 % · 159 prohlídek
  • Středočeský kraj12,4 % · 113 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,5 % · 78 prohlídek
  • ostatní61,7 % · 564 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá43,1 % · 50 vozidel
  • Černá metalíza15,5 % · 18 vozidel
  • Černá9,5 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza7,8 % · 9 vozidel
  • Šedá6,9 % · 8 vozidel
  • ostatní17,2 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
49,3 %
evidováno u 105 vozů
Omezovač rychlosti
13,1 %
evidováno u 28 vozů
Katalyzátor
11,3 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,7 %EURO 3 · 1,1 %EURO 5 · 1,1 %

Jiné ročníky BMW M Seriesu

Proklepněte konkrétní BMW M Series 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.