BMW Řada 4 2022
2.0 Nafta 140 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 113 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 748 000 Kčmedián 787 438 Kčdo 935 250 Kč
První nejpočetnější motorizace u BMW Řady 4 ročníku 2022 je 2.0 Nafta 140 kW - registr eviduje 45 vozů (57,0 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem B47D20B.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,2 % (113 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2022 (ročník průměrně 98,1 %).
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Benzín 180 kW (98,3 %).
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 83 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 904 000 Kč |
| 50 000 km | 847 000 Kč |
| 75 000 km | 806 000 Kč |
| 100 000 km | 747 000 Kč |
| 125 000 km | 692 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 787 438 Kč (při typickém nájezdu 82 958 km). Běžné rozmezí je 748 000–935 250 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2022 (990 000 Kč) je tato motorizace o 20 % níže.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 904 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 692 000 Kč.