BMW Řada 4 2014

Evidováno
143
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
116 691 km
Dovezeno (71 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 970 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 299 999 Kčmedián 359 999 Kčdo 449 990 Kč

Pro BMW Řadu 4 ročníku 2014 eviduje registr 143 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 127 vozů (88,8 %), dovoz tvoří 49,7 % ročníku (71 vozů).

Ročník 201496,3 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 4 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,1 % -
6 let98,0 % -
8 let95,4 % -
10 let95,1 % -
12 let95,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 135 kW (35,0 %), 3.0 Benzín 225 kW (18,9 %), 2.0 Benzín 180 kW (17,5 %).

Barevně převládá černá (23,8 %), druhá nejčastější je bílá (22,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 970 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 116 691 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 799 až 163 934 km. To odpovídá asi 9 724 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (49,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy9043,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5828,2 %
Brzdové zařízení5828,2 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
62×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
33×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×
5
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
9×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
8×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P229712×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 334 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 135 kW5097,2 %377 685 Kč

Cenový odhad

299 999
od Kč
359 999
medián Kč
449 990
do Kč

Při nájezdu kolem 189 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km455 000 Kč
150 000 km395 000 Kč
200 000 km328 000 Kč
250 000 km302 000 Kč
300 000 km252 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 4 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 359 999 Kč (při mediánovém nájezdu 189 000 km). Běžné rozpětí je od 299 999 do 449 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 562 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 277 200 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 455 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 252 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 4 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo64,8 % · 46 vozidel
  • Slovensko5,6 % · 4 vozidla
  • Dánsko4,2 % · 3 vozidla
  • Polsko4,2 % · 3 vozidla
  • Rakousko4,2 % · 3 vozidla
  • ostatní země15,5 % · 11 vozidel
  • země neurčena1,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha55,2 % · 701 prohlídek
  • Středočeský kraj27,0 % · 343 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,7 % · 225 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá23,8 % · 34 vozidel
  • Bílá22,4 % · 32 vozidel
  • Šedá16,8 % · 24 vozidel
  • Modrá11,2 % · 16 vozidel
  • Černá metalíza7,0 % · 10 vozidel
  • ostatní18,9 % · 27 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
33,5 %
evidováno u 169 vozů
Tažné zařízení
12,3 %
evidováno u 62 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 92,9 %EURO 5 · 7,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 504 vozů BMW Řady 4 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
61,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
77,6 %
vyvezeno 20,0 % · zaniklo 0,8 %

Jiné ročníky BMW Řady 4

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 4 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.