BMW Řada 4 2015

Evidováno
185
Způsobilost na STK
96,7 %
Ø nájezd (medián)
113 034 km
Dovezeno (77 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 1 293 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 349 000 Kčmedián 424 000 Kčdo 490 000 Kč

Ročník 2015 BMW Řady 4 má v českých registrech 185 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu zůstává 160 vozů (86,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 77 vozů (41,6 %).

Ročník 201596,7 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 4 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 6,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,4 % -
6 let96,1 % -
8 let97,2 % -
10 let92,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 225 kW (20,5 %), 2.0 Nafta 140 kW (20,0 %), 2.0 Nafta 135 kW (16,2 %).

Barevně převládá bílá (22,2 %), druhá nejčastější je černá (21,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 293 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 113 034 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 74 667 až 160 602 km. To odpovídá asi 10 276 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (41,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy9025,5 %
Obtěžování okolí7721,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6919,5 %
Brzdové zařízení6418,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5315,0 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
78×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
24×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
18×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
18×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
7
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
13×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
11×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P229739×P22AE21×P2A0012×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 411 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

349 000
od Kč
424 000
medián Kč
490 000
do Kč

Při nájezdu kolem 170 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km656 000 Kč
100 000 km529 000 Kč
150 000 km453 000 Kč
200 000 km389 000 Kč
250 000 km355 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 4 ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 424 000 Kč (při mediánovém nájezdu 170 235 km). Běžné rozpětí je od 349 000 do 490 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 599 495 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 319 995 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 656 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 355 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 4 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,3 % · 48 vozidel
  • Francie6,5 % · 5 vozidel
  • Itálie5,2 % · 4 vozidla
  • Dánsko3,9 % · 3 vozidla
  • Polsko3,9 % · 3 vozidla
  • ostatní země13,0 % · 10 vozidel
  • země neurčena5,2 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha55,6 % · 834 prohlídek
  • Středočeský kraj25,2 % · 379 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,2 % · 288 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá22,2 % · 41 vozidel
  • Černá21,6 % · 40 vozidel
  • Šedá14,1 % · 26 vozidel
  • Modrá12,4 % · 23 vozidel
  • Černá metalíza9,7 % · 18 vozidel
  • ostatní20,0 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
46,8 %
evidováno u 329 vozů
Tažné zařízení
16,6 %
evidováno u 117 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 49,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,0 %EURO 5 · 2,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 703 vozů BMW Řady 4 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
76,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
60,7 %
vyvezeno 38,1 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky BMW Řady 4

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 4 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.