BMW Řada 4 2018

Evidováno
110
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
74 767 km
Dovezeno (33 ks)
30 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 532 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 490 000 Kčmedián 570 000 Kčdo 710 000 Kč

V roce 2018 eviduje registr BMW Řady 4 110 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 104 vozů (94,5 %); ze zahraničí dovezeno 33 vozů (30,0 %).

Ročník 201897,3 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 4 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let95,3 % -
8 let96,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín 240 kW (36,4 %), 2.0 Nafta 140 kW (24,5 %), 2.0 Benzín 185 kW (11,8 %).

Barevně převládá modrá (28,2 %), druhá nejčastější je černá (27,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 532 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 74 767 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 679 až 110 160 km. To odpovídá asi 9 346 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (58,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
36×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
13×
3
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
5×
5
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
5×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
5×
7
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
5×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
3.0 Benzín 240 kW4098,3 %680 000 Kč

Cenový odhad

490 000
od Kč
570 000
medián Kč
710 000
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km701 000 Kč
100 000 km612 000 Kč
150 000 km535 000 Kč
200 000 km452 000 Kč
250 000 km405 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 4 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 570 000 Kč (při mediánovém nájezdu 125 255 km). Běžné rozpětí je od 490 000 do 710 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 808 032 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 416 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 701 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 405 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 4 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo84,8 % · 28 vozidel
  • Slovensko9,1 % · 3 vozidla
  • Dánsko3,0 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko3,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha58,7 % · 477 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,1 % · 171 prohlídek
  • Středočeský kraj20,2 % · 164 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá28,2 % · 31 vozidel
  • Černá27,3 % · 30 vozidel
  • Bílá23,6 % · 26 vozidel
  • Šedá14,5 % · 16 vozidel
  • Oranžová4,5 % · 5 vozidel
  • ostatní1,8 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
13,8 %
evidováno u 55 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 72,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Jiné ročníky BMW Řady 4

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 4 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.