Volvo V60 2024
Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 225 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 810 202 Kčmedián 899 000 Kčdo 1 044 298 Kč
Volvo V60 ročníku 2024 má v ČR 114 vozů. V provozu jich zůstává 109 vozů (95,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 48,2 % (55 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 184 kW (38,6 %), 2.0 Benzín 145 kW (38,6 %), 2.0 Benzín 186 kW (12,3 %).
Nejčastější barva je šedá (64,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 225 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 19 629 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 169 až 28 726 km. To odpovídá asi 9 814 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (60,6 %), pak následují Liberecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (48,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 184 kW | 44 | 100,0 % | 1 078 376 Kč |
| 2.0 Benzín 145 kW | 44 | 98,8 % | 829 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 32 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 914 000 Kč |
| 50 000 km | 841 000 Kč |
| 75 000 km | 791 000 Kč |
| 100 000 km | 727 000 Kč |
| 125 000 km | 666 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V60 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 899 000 Kč (při mediánovém nájezdu 31 698 km). Běžné rozpětí je od 810 202 do 1 044 298 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 159 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 736 398 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 914 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 666 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V60 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko74,5 % · 41 vozidel
- Německo18,2 % · 10 vozidel
- Belgie5,5 % · 3 vozidla
- Nizozemsko1,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha36,9 % · 83 prohlídek
- Liberecký kraj15,1 % · 34 prohlídek
- Středočeský kraj8,9 % · 20 prohlídek
- ostatní39,1 % · 88 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá64,9 % · 74 vozidel
- Modrá14,0 % · 16 vozidel
- Černá8,8 % · 10 vozidel
- Bílá7,9 % · 9 vozidel
- Oranžová4,4 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 98,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u V60 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volvo V60 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.