Volvo V60 2013
Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 644 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 138 000 Kčmedián 183 000 Kčdo 212 000 Kč
Ročník 2013 Volva V60 má v českých registrech 104 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 98 vozů (94,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 70 vozů (67,3 %).
Jak ročník stárne
Volva V60 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,9 % | - |
| 6 let | 95,0 % | - |
| 8 let | 96,6 % | - |
| 10 let | 98,0 % | - |
| 12 let | 93,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 158 kW (33,7 %), 2.0 Nafta 120 kW (26,0 %), 2.0 Nafta 100 kW (21,2 %).
Nejčastější barva je černá (31,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 644 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (95,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 184 396 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 775 až 229 768 km. To odpovídá asi 14 184 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (67,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 167 | 21,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 153 | 19,9 % |
| Výhledy | 127 | 16,5 % |
| Brzdové zařízení | 88 | 11,4 % |
| Obtěžování okolí | 77 | 10,0 % |
| Řízení | 54 | 7,0 % |
| Identifikace vozidla | 53 | 6,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 51 | 6,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 226 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 224 000 Kč |
| 200 000 km | 192 000 Kč |
| 250 000 km | 174 000 Kč |
| 300 000 km | 147 000 Kč |
| 350 000 km | 138 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V60 ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 183 000 Kč (při mediánovém nájezdu 226 118 km). Běžné rozpětí je od 138 000 do 212 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 235 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 100 000 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 224 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 138 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V60 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Nizozemsko34,3 % · 24 vozidel
- Německo21,4 % · 15 vozidel
- Belgie14,3 % · 10 vozidel
- Itálie11,4 % · 8 vozidel
- Švédsko10,0 % · 7 vozidel
- ostatní země4,3 % · 3 vozidla
- země neurčena4,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha46,6 % · 433 prohlídek
- Středočeský kraj29,0 % · 270 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,4 % · 227 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá31,7 % · 33 vozidel
- Bílá18,3 % · 19 vozidel
- Modrá17,3 % · 18 vozidel
- Šedá17,3 % · 18 vozidel
- Modrá metalíza5,8 % · 6 vozidel
- ostatní9,6 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 je mezi ročníky V60 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Volvo V60 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.