Volvo V60 2016

Evidováno
147
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
115 266 km
Dovezeno (88 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 847 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 199 999 Kčmedián 245 000 Kčdo 319 900 Kč

Pro Volvo V60 ročníku 2016 eviduje registr 147 vozů. Aktivně jezdí 145 vozů (98,6 %), dovoz tvoří 59,9 % ročníku (88 vozů).

Ročník 201696,5 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V60 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 % -
6 let96,8 % -
8 let96,9 % -
10 let95,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (26,5 %), 2.0 Nafta 88 kW (25,2 %), 2.4 Nafta 140 kW (23,1 %).

Nejčastější barva je černá (34,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 847 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 115 266 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 73 572 až 159 286 km. To odpovídá asi 11 527 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (59,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11344,1 %
Výhledy8332,4 %
Brzdové zařízení6023,4 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
83×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
68×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
16×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
15×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
13×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
12×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
11×

Na co se zaměřit u ročníku 2016

Závady, které technici u Volva V60 2016 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,74×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 097 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.110 let382

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 398 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

199 999
od Kč
245 000
medián Kč
319 900
do Kč

Při nájezdu kolem 172 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km348 000 Kč
100 000 km293 000 Kč
150 000 km253 000 Kč
200 000 km224 000 Kč
250 000 km204 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V60 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 245 000 Kč (při mediánovém nájezdu 171 737 km). Běžné rozpětí je od 199 999 do 319 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 349 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 173 923 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 348 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 204 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V60 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko34,1 % · 30 vozidel
  • Belgie26,1 % · 23 vozidel
  • Německo18,2 % · 16 vozidel
  • Itálie9,1 % · 8 vozidel
  • Francie2,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,8 % · 6 vozidel
  • země neurčena3,4 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,5 % · 588 prohlídek
  • Středočeský kraj28,1 % · 348 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,5 % · 303 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá34,0 % · 50 vozidel
  • Šedá23,1 % · 34 vozidel
  • Bílá16,3 % · 24 vozidel
  • Modrá16,3 % · 24 vozidel
  • Hnědá9,5 % · 14 vozidel
  • ostatní0,7 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,0 %
evidováno u 190 vozů
ABS
6,3 %
evidováno u 34 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 60,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,6 %EURO 5 · 2,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 543 vozů Volva V60 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
66,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,7 %
vyvezeno 5,9 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky Volva V60

Proklepněte konkrétní Volvo V60 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.