Volvo V60 2017

Evidováno
133
Způsobilost na STK
97,7 %
Ø nájezd (medián)
99 656 km
Dovezeno (79 ks)
59 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 721 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 215 291 Kčmedián 279 999 Kčdo 359 388 Kč

Volvo V60 ročníku 2017 má v ČR 133 vozů. V provozu jich zůstává 130 vozů (97,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 59,4 % (79 vozů).

Ročník 201797,7 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V60 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 %50 000 až 90 000 km
6 let96,2 %80 000 až 140 000 km
8 let95,7 %110 000 až 170 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 140 kW (29,3 %), 2.0 Nafta 140 kW (21,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (17,3 %).

Nejčastější barva je černá (33,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 721 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2016 (96,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 99 656 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 65 183 až 144 106 km. To odpovídá asi 11 073 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (59,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11059,1 %
Výhledy7640,9 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
77×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
64×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
37×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
24×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
14×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
9×

Na co se zaměřit u ročníku 2017

Závady, které technici u Volva V60 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,15×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 333 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.110 let382

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 327 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

215 291
od Kč
279 999
medián Kč
359 388
do Kč

Při nájezdu kolem 183 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km340 000 Kč
150 000 km299 000 Kč
200 000 km264 000 Kč
250 000 km238 000 Kč
300 000 km204 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V60 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 279 999 Kč (při mediánovém nájezdu 182 988 km). Běžné rozpětí je od 215 291 do 359 388 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 506 380 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 165 179 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 340 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 204 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V60 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko58,2 % · 46 vozidel
  • Německo17,7 % · 14 vozidel
  • Belgie10,1 % · 8 vozidel
  • Itálie3,8 % · 3 vozidla
  • Dánsko2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,6 % · 6 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,8 % · 689 prohlídek
  • Středočeský kraj24,4 % · 312 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,9 % · 280 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá33,3 % · 45 vozidel
  • Šedá27,4 % · 37 vozidel
  • Bílá17,0 % · 23 vozidel
  • Modrá14,1 % · 19 vozidel
  • Hnědá8,1 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,6 %
evidováno u 242 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,2 %EURO 5 · 2,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 596 vozů Volva V60 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
67,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,6 %
vyvezeno 7,2 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Volva V60

Proklepněte konkrétní Volvo V60 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.