Volvo V60 2022

Evidováno
71
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
60 683 km
Dovezeno (26 ks)
37 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 180 prohlídek)

Cenový odhadod 634 950 Kčmedián 739 900 Kčdo 888 332 Kč

V roce 2022 eviduje registr Volva V60 71 vozů. V provozu jich zůstává 66 vozů (93,0 %); ze zahraničí dovezeno 26 vozů (36,6 %).

Ročník 202298,9 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V60 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (57,7 %), 2.0 Benzín 184 kW (16,9 %), 2.0 Benzín 145 kW (14,1 %).

Nejčastější barva je šedá (49,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 180 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (96,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 60 683 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 574 až 92 975 km. To odpovídá asi 15 171 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (58,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (36,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
2
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
2×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
1×
5
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
1×
6
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
1×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
1×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 145 kW4198,2 %721 665 Kč

Cenový odhad

634 950
od Kč
739 900
medián Kč
888 332
do Kč

Při nájezdu kolem 70 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km871 000 Kč
50 000 km788 000 Kč
75 000 km736 000 Kč
100 000 km684 000 Kč
125 000 km640 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V60 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 739 900 Kč (při mediánovém nájezdu 70 292 km). Běžné rozpětí je od 634 950 do 888 332 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 931 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 532 946 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 871 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 640 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V60 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko57,7 % · 15 vozidel
  • Dánsko23,1 % · 6 vozidel
  • Německo15,4 % · 4 vozidla
  • Itálie3,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha58,6 % · 133 prohlídek
  • Středočeský kraj23,8 % · 54 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,6 % · 40 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá48,6 % · 35 vozidel
  • Černá20,8 % · 15 vozidel
  • Bílá15,3 % · 11 vozidel
  • Modrá11,1 % · 8 vozidel
  • Oranžová4,2 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,5 %
evidováno u 134 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 96,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u V60 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva V60

Proklepněte konkrétní Volvo V60 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.