Volvo V40 1996
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti, z 1 114 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1996 eviduje registr Volva V40 192 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 41 vozů (21,4 %); ze zahraničí dovezeno 139 vozů (72,4 %).
Jak ročník stárne
Volva V40 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 16 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 90,5 % | - |
| 16 let | 88,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.7 Benzín 85 kW (48,4 %), 1.9 Benzín 103 kW (39,6 %), 1.9 Benzín 100 kW (7,3 %).
Barevně převládá černá-metal (13,5 %), druhá nejčastější je červená-základní (12,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 114 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 90,8 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 213 696 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 182 282 až 263 776 km. To odpovídá asi 7 123 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (72,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 752 | 38,1 % |
| Brzdové zařízení | 481 | 24,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 370 | 18,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 186 | 9,4 % |
| Řízení | 125 | 6,3 % |
| Výhledy | 59 | 3,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.7 Benzín 85 kW | 93 | 90,5 % | – |
| 1.9 Benzín 103 kW | 76 | 92,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volva V40 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie11,5 % · 16 vozidel
- Německo6,5 % · 9 vozidel
- Rakousko2,2 % · 3 vozidla
- Dánsko0,7 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko0,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena78,4 % · 109 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj9,5 % · 106 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,6 % · 96 prohlídek
- Královéhradecký kraj6,5 % · 72 prohlídek
- ostatní75,4 % · 840 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza13,5 % · 26 vozidel
- Červená základní12,5 % · 24 vozidel
- Modrá metalíza10,9 % · 21 vozidel
- Červená metalíza9,4 % · 18 vozidel
- Šedá metalíza8,9 % · 17 vozidel
- ostatní44,8 % · 86 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky V40 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Volvo V40 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.