Volkswagen Polo 2024

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
9 232 km
Dovezeno (1 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 111 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 384 900 Kčmedián 402 945 Kčdo 499 000 Kč

Ročník 2024 Volkswagenu Polo má v českých registrech 53 vozů. V provozu zůstává 49 vozů (92,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 vůz (1,9 %).

Ročník 2024100,0 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 70 kW (67,9 %), 2.0 Benzín 152 kW (13,2 %), 1.0 Benzín 81 kW (11,3 %).

Nejčastější barva je bílá (34,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 111 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 5,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (99,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 9 232 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 505 až 18 952 km. To odpovídá asi 4 616 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (41,7 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.

Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
3
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×

Cenový odhad

384 900
od Kč
402 945
medián Kč
499 000
do Kč

Při nájezdu kolem 19 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km396 000 Kč
50 000 km373 000 Kč
75 000 km353 000 Kč
100 000 km323 000 Kč
125 000 km300 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Polo ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 402 945 Kč (při mediánovém nájezdu 18 892 km). Běžné rozpětí je od 384 900 do 499 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 622 090 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 351 408 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 396 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 300 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Polo 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj36,0 % · 40 prohlídek
  • Hlavní město Praha30,6 % · 34 prohlídek
  • Plzeňský kraj19,8 % · 22 prohlídek
  • ostatní13,5 % · 15 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá32,7 % · 18 vozidel
  • Šedá29,1 % · 16 vozidel
  • Červená16,4 % · 9 vozidel
  • Modrá12,7 % · 7 vozidel
  • Černá9,1 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 574 vozů Volkswagenu Polo 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
85,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
39,5 %
vyvezeno 60,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Polo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Polo

Proklepněte konkrétní Volkswagen Polo 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.