Volkswagen Polo 1991

Evidováno
619
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
128 160 km
Dovezeno (389 ks)
63 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 771 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Volkswagenu Polo 619 vozů. V provozu jich zůstává 75 vozů (12,1 %); ze zahraničí dovezeno 389 vozů (62,8 %).

Ročník 199193,0 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Polo 1991 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let88,2 % -
20 let89,3 % -
22 let91,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (31,2 %), 1.0 Benzín (31,0 %), 1.1 Benzín (10,2 %).

Barevně převládá červená-základní (21,2 %), druhá nejčastější je bílá (19,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 771 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 128 160 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 76 013 až 175 960 km. To odpovídá asi 3 662 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (42,1 %), pak následují Jihočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku85840,1 %
Brzdové zařízení55826,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav26512,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24511,4 %
Řízení1436,7 %
Výhledy733,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
327×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
238×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
156×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
117×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
96×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
94×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
83×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
81×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 33 kW5490,2 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Polo 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,5 % · 29 vozidel
  • Rakousko1,5 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)0,8 % · 3 vozidla
  • Itálie0,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena90,0 % · 350 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj8,7 % · 154 prohlídek
  • Jihočeský kraj6,0 % · 107 prohlídek
  • Královéhradecký kraj5,9 % · 105 prohlídek
  • ostatní79,3 % · 1 405 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní21,2 % · 131 vozidel
  • Bílá19,9 % · 123 vozidel
  • Modrá tmavá8,1 % · 50 vozidel
  • Červená tmavá7,3 % · 45 vozidel
  • Černá6,8 % · 42 vozidel
  • ostatní36,8 % · 228 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
42,2 %
evidováno u 266 vozů
Tažné zařízení
15,5 %
evidováno u 98 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 78,6 %EURO 2 · 21,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 630 vozů Volkswagenu Polo 1991 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
3,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
13,7 %
vyvezeno 1,4 % · zaniklo 78,3 %

Jiné ročníky Volkswagenu Polo

Proklepněte konkrétní Volkswagen Polo 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.