Volkswagen Polo 1990

Evidováno
449
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
133 000 km
Dovezeno (241 ks)
54 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 912 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1990 eviduje registr Volkswagenu Polo 449 vozů. V provozu jich zůstává 43 vozů (9,6 %); ze zahraničí dovezeno 241 vozů (53,7 %).

Ročník 199093,0 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (42,3 %), 1.0 Benzín (32,7 %), 1.1 Benzín (8,9 %).

Nejčastější barva je bílá (31,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 912 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 133 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 194 až 184 562 km. To odpovídá asi 3 694 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (50,0 %), pak následují Královéhradecký kraj a Karlovarský kraj.

Vysoký podíl dovozů (53,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku27346,5 %
Brzdové zařízení15025,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9115,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7312,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
110×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
65×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
40×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
30×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
28×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
26×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
25×

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Polo 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,3 % · 8 vozidel
  • Rakousko0,8 % · 2 vozidla
  • Itálie0,4 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,0 % · 229 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj6,7 % · 61 prohlídek
  • Královéhradecký kraj3,4 % · 31 prohlídek
  • Karlovarský kraj3,3 % · 30 prohlídek
  • ostatní86,6 % · 790 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,6 % · 142 vozidel
  • Červená základní22,3 % · 100 vozidel
  • Modrá metalíza8,5 % · 38 vozidel
  • Modrá tmavá7,3 % · 33 vozidel
  • Červená tmavá5,6 % · 25 vozidel
  • ostatní24,7 % · 111 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
47,7 %
evidováno u 211 vozů
Tažné zařízení
12,7 %
evidováno u 56 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 2 · 50,0 %

Jiné ročníky Volkswagenu Polo

Proklepněte konkrétní Volkswagen Polo 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.