Toyota RAV4 2021
2.0 Benzín 129 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 122 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 533 500 Kčmedián 589 900 Kčdo 649 900 Kč
2.0 Benzín 129 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Toyoty RAV4 ročníku 2021. V registrech je evidováno 49 vozů (6,5 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem M20A.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,6 % (122 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2021 (ročník průměrně 97,5 %).
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.5 Benzín 131 kW (97,5 %).
Další motorizace Toyoty RAV4 2021
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 74 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 661 000 Kč |
| 50 000 km | 613 000 Kč |
| 75 000 km | 588 000 Kč |
| 100 000 km | 550 000 Kč |
| 125 000 km | 529 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Benzín 129 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 589 900 Kč (při typickém nájezdu 73 680 km). Běžné rozmezí je 533 500–649 900 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2021 (699 900 Kč) je tato motorizace o 16 % níže.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 661 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 529 000 Kč.