Toyota Avensis 2013

2.0 Nafta 91 kW

Kód motoru: 1AD · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
91 kW
Výkon (124 k)
~2 000 cm³
Objem
4,6 l/100 km
Ø spotřeba
120 g/km
Ø CO₂
200 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 647 kg· rozvor 2 700 mm· délka 4 771 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
62
V provozu
58
Způsobilost na STK
95,8 %
STK kontrol
454

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 454 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 75 493 Kčmedián 102 400 Kčdo 150 564 Kč

V nabídce Toyoty Avensisu ročníku 2013 obsadila motorizace 2.0 Nafta 91 kW první pozici: 62 vozů (51,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 1AD (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,8 %
Ročník celkem96,2 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,2 %
100-200 000 km94,9 %
200-300 000 km94,9 %
nad 300 000 km96,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,8 % (454 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 96,2 %).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 91 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1A2,34×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,98×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,7×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,56×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,55×
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,37×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 538 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.116 let4 792
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.117 let5 509
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let3 054
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.117 let567
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.118 let1 190
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.119 let531

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 723 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 62 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

1AD
96,8 %60 ks
1AD-FTV
3,2 %2 ks

Cenový odhad

75 493
od Kč
102 400
medián Kč
150 564
do Kč

Při nájezdu kolem 271 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km153 000 Kč
200 000 km126 000 Kč
250 000 km110 000 Kč
300 000 km87 000 Kč
350 000 km81 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 91 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 102 400 Kč (při typickém nájezdu 271 398 km). Běžné rozmezí je 75 493–150 564 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2013 (145 000 Kč) je tato motorizace o 29 % níže.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 153 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 81 000 Kč.

Jiné ročníky Toyoty Avensisu

Proklepněte konkrétní Toyotu Avensis 2013 2.0 Nafta 91 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.