Subaru Justy 1998

Evidováno
243
Způsobilost na STK
91,1 %
Ø nájezd (medián)
65 231 km
Dovezeno (233 ks)
96 %

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti, z 1 322 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1998 Subaru Justy má v českých registrech 243 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 26 vozů (10,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 233 vozů (95,9 %).

Ročník 199891,1 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Justy 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 16 let klesla plná způsobilost o 5,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let87,9 % -
14 let85,6 % -
16 let82,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 50 kW (48,1 %), 1.3 Benzín (46,5 %), 1.3 Benzín+LPG 50 kW (2,1 %).

Barevně převládá zelená-metal (28,4 %), druhá nejčastější je modrá-tmavá (15,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 322 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 91,1 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 2,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (92,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 65 231 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 983 až 92 188 km. To odpovídá asi 2 330 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (44,1 %), pak následují Královéhradecký kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (95,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 44047,6 %
Brzdové zařízení70523,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32710,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30210,0 %
Řízení1896,2 %
Výhledy652,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
481×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
311×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
304×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
161×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
155×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
122×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
110×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
108×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 50 kW11791,7 %–

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo34,3 % · 80 vozidel
  • Rakousko3,9 % · 9 vozidel
  • Itálie1,7 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)1,7 % · 4 vozidla
  • země neurčena58,4 % · 136 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj22,5 % · 297 prohlídek
  • Královéhradecký kraj14,4 % · 191 prohlídek
  • Zlínský kraj14,0 % · 185 prohlídek
  • ostatní49,1 % · 649 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza28,4 % · 69 vozidel
  • Modrá tmavá15,2 % · 37 vozidel
  • Červená základní14,8 % · 36 vozidel
  • Bílá10,3 % · 25 vozidel
  • Fialová metalíza8,2 % · 20 vozidel
  • ostatní23,0 % · 56 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
23,3 %
evidováno u 69 vozů
Katalyzátor
23,3 %
evidováno u 69 vozů
Tažné zařízení
21,3 %
evidováno u 63 vozů
ABS
5,1 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 85,7 %EURO 1 · 14,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Justy podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.