Subaru Justy 1995

Evidováno
173
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
71 142 km
Dovezeno (159 ks)
92 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 596 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Subaru Justy ročníku 1995 má v ČR 173 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 19 vozů (11,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 91,9 % (159 vozů).

Ročník 199593,0 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (34,1 %), 1.3 Benzín (29,5 %), 1.3 Benzín 50 kW (19,1 %).

Barevně převládá červená-základní (23,1 %), druhá nejčastější je zelená-metal (11,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 596 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1994 (91,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 71 142 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 42 194 až 94 974 km. To odpovídá asi 2 295 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (46,0 %), pak následují Zlínský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku48145,8 %
Brzdové zařízení25123,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13512,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12011,4 %
Řízení636,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
170×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
112×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
101×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
55×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
52×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
51×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
48×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
44×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo27,0 % · 43 vozidel
  • Spojené Státy Americké0,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena72,3 % · 115 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj19,3 % · 115 prohlídek
  • Zlínský kraj11,7 % · 70 prohlídek
  • Ústecký kraj10,9 % · 65 prohlídek
  • ostatní58,1 % · 346 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní23,1 % · 40 vozidel
  • Zelená metalíza11,0 % · 19 vozidel
  • Bílá10,4 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza8,7 % · 15 vozidel
  • Modrozel metalíza7,5 % · 13 vozidel
  • ostatní39,3 % · 68 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
30,2 %
evidováno u 57 vozů
Katalyzátor
23,8 %
evidováno u 45 vozů
Airbag
12,2 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.