Subaru Justy 2008

Evidováno
111
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
92 936 km
Dovezeno (32 ks)
29 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 966 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 43 650 Kčmedián 51 268 Kčdo 60 500 Kč

Subaru Justy ročníku 2008 má v ČR 111 vozů. V provozu jich zůstává 93 vozů (83,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 28,8 % (32 vozů).

Ročník 200896,0 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Justy 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 8,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,6 % -
6 let98,8 % -
8 let97,2 % -
10 let98,7 % -
12 let95,1 % -
14 let95,5 % -
16 let91,9 % -
18 let87,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 51 kW (85,6 %), 1.3 Benzín 69 kW (7,2 %), 1.5 Benzín 73 kW (3,6 %).

Barevně převládá modrá-metal (15,3 %), druhá nejčastější je červená (14,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 966 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 92 936 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 584 až 130 730 km. To odpovídá asi 5 163 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (38,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku58536,2 %
Brzdové zařízení38223,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32820,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1227,6 %
Řízení1187,3 %
Výhledy805,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
218×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
155×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
126×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
125×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
99×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
84×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
75×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
63×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 51 kW9596,8 %43 650 Kč

Cenový odhad

43 650
od Kč
51 268
medián Kč
60 500
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Justy ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 51 268 Kč (při mediánovém nájezdu 213 148 km). Běžné rozpětí je od 43 650 do 60 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 78 320 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 39 227 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 16 vozidel
  • Rakousko25,0 % · 8 vozidel
  • Slovensko9,4 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko9,4 % · 3 vozidla
  • země neurčena6,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj18,0 % · 174 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj15,8 % · 153 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,5 % · 121 prohlídek
  • ostatní53,6 % · 518 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza15,3 % · 17 vozidel
  • Červená14,4 % · 16 vozidel
  • Šedá14,4 % · 16 vozidel
  • Červená základní12,6 % · 14 vozidel
  • Stříbrná metalíza10,8 % · 12 vozidel
  • ostatní32,4 % · 36 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
38,6 %
evidováno u 81 vozů
Tažné zařízení
17,6 %
evidováno u 37 vozů
Katalyzátor
9,0 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 45,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 99,0 %EURO 3 · 1,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2008 patří u Justy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.