Subaru Justy 2003

Evidováno
61
Způsobilost na STK
91,5 %
Ø nájezd (medián)
132 093 km
Dovezeno (58 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 7,1 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 565 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Subaru Justy ročníku 2003 má v ČR 61 vozů. V provozu jich zůstává 33 vozů (54,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 95,1 % (58 vozů).

Ročník 200391,5 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Justy 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let83,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 69 kW (42,6 %), 1.3 Benzín 68 kW (24,6 %), 1.3 Benzín (9,8 %).

Barevně převládá šedá (23,0 %), druhá nejčastější je modrá-metal (19,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 565 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 132 093 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 308 až 169 885 km. To odpovídá asi 5 743 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (38,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (95,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku93941,9 %
Brzdové zařízení52823,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26511,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22710,1 %
Řízení1587,1 %
Výhledy1235,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
362×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
246×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
215×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
125×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
123×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
88×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
84×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
75×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo53,4 % · 31 vozidel
  • Itálie8,6 % · 5 vozidel
  • Francie1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena36,2 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj27,8 % · 157 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj22,7 % · 128 prohlídek
  • Zlínský kraj22,3 % · 126 prohlídek
  • ostatní27,3 % · 154 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá23,0 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza19,7 % · 12 vozidel
  • Stříbrná metalíza14,8 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza11,5 % · 7 vozidel
  • Zelená metalíza6,6 % · 4 vozidla
  • ostatní24,6 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
42,4 %
evidováno u 75 vozů
ABS
20,9 %
evidováno u 37 vozů
Airbag
8,5 %
evidováno u 15 vozů
Pohon na plyn
6,8 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 30,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 81,5 %EURO 3 · 18,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2003 je mezi ročníky Justy podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.