Subaru Justy 2006

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 54 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
54
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
128 843 km
Dovezeno (45 ks)
83 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 402 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2006 Subaru Justy má v českých registrech 54 vozů. V provozu zůstává 40 vozů (74,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 45 vozů (83,3 %).

Ročník 200695,3 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 69 kW (51,9 %), 1.3 Benzín 68 kW (25,9 %), 1.5 Benzín 73 kW (11,1 %).

Nejčastější barva je šedá (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 402 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2005 (93,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 128 843 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 94 430 až 161 912 km. To odpovídá asi 6 442 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (41,0 %), pak následují Plzeňský kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (83,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku70241,6 %
Brzdové zařízení37422,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26015,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1388,2 %
Řízení1116,6 %
Výhledy1036,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
264×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
179×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
143×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
116×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
102×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
80×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
64×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
51×

Z registru vozidel

Složení Subaru Justy 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,2 % · 28 vozidel
  • Itálie13,3 % · 6 vozidel
  • Rakousko8,9 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)6,7 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko2,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,7 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj33,3 % · 134 prohlídek
  • Plzeňský kraj24,6 % · 99 prohlídek
  • Liberecký kraj23,4 % · 94 prohlídek
  • ostatní18,7 % · 75 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá33,3 % · 18 vozidel
  • Modrá18,5 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza11,1 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza9,3 % · 5 vozidel
  • Zelená metalíza5,6 % · 3 vozidla
  • ostatní22,2 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
37,4 %
evidováno u 65 vozů
ABS
17,2 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 98,5 %EURO 2 · 1,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2006 patří u Justy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Justy

Proklepněte konkrétní Subaru Justy 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.